УКР  РУС  ENG  CHN 
Поиск:  
Направления деятельности
Роторный таблетпресс

Держлікінспекція хоче посилити покарання за фальсифікацію до десяти років в’язниці


Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів звернулася до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з пропозицією підтримати ініціативу регуляторного органу щодо запровадження кримінальної відповідальності за виробництво та розповсюдження фальсифікованих лікарських засобів із терміном покарання до десяти років позбавлення волі.
Як підкреслив голова Держлікінспекції, головний державний інспектор Україні Олексій Соловйов, виробництво і розповсюдження фальсифікованих лікарських засобів створює загрозу для життя та здоров'я населення України, наносить значних фінансових збитків державі і виробникам фармацевтичної продукції. Зокрема, за десять місяців цього року Держлікінспекція виявила та заборонила 73 серії 26 найменувань фальсифікованих лікарських засобів.
Пан Соловйов висловив упевненість в тому, що основною причиною виробництва та розповсюдження фальсифікованих лікарських засобів є відсутність кримінальної відповідальності за такі дії, адже сьогодні недобросовісний вітчизняний виробник несе лише адміністративну відповідальність за випуск неякісних лікарських засобів. Згідно п. 168 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на нього накладають штраф від одного до 18 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 17 до 306 грн), що аж ніяк не співвіднесено зі шкодою, яку може нанести застосування таких лікарських засобів. Торгівля фальсифікованими та неякісними лікарськими засобами також карається доволі невеликим штрафом – від трьох до 88 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 51 до 1496 грн).
Головний інспектор України звернув увагу на досвід розвинутих країн у вирішенні цієї проблеми. Зазвичай, термін ув’язнення коливається в залежності від шкоди, нанесеної здоров’ю людини таким фальсифікованим засобом та обсягів його виробництва. Зокрема, у США виробництво та розповсюдження фальсифікованих та неякісних лікарських засобів карається позбавленням волі на термін від 20 років до довічного ув’язнення, у країнах Європи – до десяти років, у Китаї  максимальне покарання – розстріл.
У Верховній Раді України за № 2274 зареєстровано проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення законодавства у сфері відповідальності за незаконний обіг лікарських засобів)", розроблений народними депутатам України Ю.О. Гайдаєвим та В.П. Коржом, яким пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про лікарські засоби" щодо вдосконалення законодавства у сфері відповідальності за незаконний обіг лікарських засобів.
Підтримуючи вказаний документ, Держлікінспекція водночас вважає за необхідне збільшити суму штрафу вдвічі від зазначеної у законопроекті та підвищити термін покарання від п"яти до десяти років позбавлення волі за дії, вчинені з фальсифікованими лікарськими засобами у статтях 141-1, 227-1 Особливої частини Кримінального кодексу України та статті 44-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Джерело: www.diklz.gov.ua
Поделиться:
Главная  |  Компания  |  Вопрос-ответ  |  Новости компании  |  События компании  |  Вакансии  |  Контакты  |  Бесплатная юридическая консультация


Группа компаний "Аптека-95"
Украина, 61001, г. Харьков, ул. Юрьевская, 17
Тел./факс: (057) 714-06-03, 768-09-15,
 768-09-16,768-09-17
                                                     

Факс
-сервер
: 719-15-83

Карта проезда


СТОМАТОЛОГИЧЕСКАЯ КЛИНИКА!P.S. "Ничто так не  дается дешево
                  и не ценится окружающими
                                        дорого, как улыбка"   Д.Карнеги